>

Zalety okien PVC

 

Profile PVC – poznaj ich mocne strony


Najwyższej jakości profile PVC mają wiele zalet i przewag nad innymi produktami. W licznych aspektach okna plastikowe nie mają sobie równych – mają świetne parametry izolacyjne, wyjątkowy wygląd, poza tym stolarka PCV jest energooszczędna. Co więcej, profile PVC służące do produkcji ram są lekkie, wygodne w montażu i pielęgnacji, a także bardzo wytrzymałe. Poznaj ich najważniejsze zalety.

1. Okna PVC są niedoścignione w zakresie efektywności energetycznej. Rama okna dzięki skutecznej izolacji termicznej odgrywa decydującą rolę w promowaniu idei poszanowania energii i ograniczania kosztów ogrzewania. Profile okienne z PVC osiągają najlepszy wynik w porównaniu z oknami aluminiowymi i drewnianymi, posiadają lepsze wartości izolacyjne i w dużym stopniu obniżają energię potrzebną na ogrzanie domu. Profile PVC są nowoczesnym i energooszczędnym rozwiązaniem.

2. Okna PVC charakteryzują się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Zapewniają korzyści w zakresie redukcji kosztów. Ramy drewniane i aluminiowe są około 20-30% droższe niż profile PVC. Ze względu na wysoki potencjał oszczędności energii i praktycznie niewymagające konserwacji użytkowanie przez ponad 50 lat, można stwierdzić, że jest to zakup zwracający się po latach. Profile PVC będą najlepszą inwestycją na lata.

3. Okna PVC są łatwe w użytkowaniu. Wysokiej jakości okna PVC są bardzo łatwe w czyszczeniu i nie wymagają znacznych konserwacji. Dla porównania – okna drewniane muszą być malowane co 5 lat. Materiał PVC nie wymaga takiej impregnacji – jest niezwykle odporny na warunki atmosferyczne i działanie promieni słonecznych. Ze względu na swoją gładką powierzchnię, profile PVC są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości – do czyszczenia ram okiennych wystarczy zwykły płyn do mycia naczyń.

4. Okna PVC są niezwykle trwałe. Mają znacznie dłuższą żywotność w porównaniu do okien drewnianych, wyróżniają się dużą odpornością na zniekształcenia i wysoką funkcjonalnością na długie lata. W oparciu o długie użytkowanie przez co najmniej 50 lat, okna PVC są doskonałą inwestycją, również w odniesieniu do utrzymania wartości nieruchomości.

5. Okna PVC to doskonała równowaga ekologiczna. Okna PVC są poddawane w 100% recyklingowi. 40% gazu i ropy naftowej na świecie jest wykorzystywanych do ogrzewania i dostawy energii do budynków, podczas gdy tylko 4%  na produkcję tworzyw sztucznych, z których tylko 1% stosuje się do produkcji PVC. Poza tym recykling, trwałość i niskie poziomy zanieczyszczenia środowiska podczas produkcji profili PVC pozwalają uzyskać doskonały bilans ekologiczny i przyczyniają się do ochrony środowiska. Okna PVC zużywają znacznie mniej energii podczas procesu produkcyjnego niż okna drewniane.