>

PROtex / Kompatybilny ze wszystkimi systemami okiennymi

Komfortu prywatności nie da się przecenić. Ale systemy roletowe PROtex to znacznie więcej korzyści. Jedną z najważniejszych jest dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem, które, jak mówią statystyki, w większości przypadków są dokonywane przez okna. Okno wyposażone w roletę znacznie trudniej jest pokonać, wymaga to zdecydowanie więcej czasu. PROtex to doskonała ochrona nie tylko przed utratą ciepła w zimie, ale również przed intensywnymi promieniami słońca latem, co przekłada się na znaczne oszczędności energii potrzebnej do ogrzania lub ochłodzenia pomieszczenia.

System PROtex został opracowany tak, aby idealnie uzupełniać  systemy okienne, w sposób niezwykle estetyczny. Dostępne rozwiązania skrzynek roletowych zintegrowanych z ramą okienną na- lub podtynkowych umożliwiają swobodną aranżację każdej elewacji. Dzięki delikatnie zaokrąglonym kształtom skrzynek system łączy w sobie funkcjonalność z atrakcyjnym designem. System PROtex pozwala na konstrukcję rolet w wielu wzorach, wielkościach i bogatej kolorystyce. Dzięki specjalnym profilom wykończeniowym połączenia ze ścianami czy sufitami pozostają niewidoczne. PROtex jest kompatybilny nie tylko z systemami okiennymi Deceuninck, ale również z oknami z drewna czy aluminium.

Rolety PROTEX są dostępne z napędem ręcznym lub elektrycznym.

Specyfikacja techniczna

 •  Różne rozmiary skrzynek (5 natynkowych, 2 podtynkowe)
 •  Max. wysokość 3,15m
 •  Obsługa w zależności od wybranej opcji: ręczna, korbowa lub elektryczna
 •  W opcji dodatkowej rolety PROtex dostępne są również z moskitierą
 •  Solidny montaż elementów na nadprożu okiennym za pomocą mocnych stalowych wsporników
 •  Bezpieczny, szybki i ekonomiczny montaż do ramy okna za pomocą specjalnych klipsów
 •  Dostępna szeroka gama kolorów
 •  Doskonałe właściwości termoizolacyjne: USB=0.76 W/m2K (przekracza wymaganą wartość określoną w normie DIN 4108 (USB ≤ 0,85 W/m2K)
 •  Współczynnik temperatury fRsi ≥ 0.70
 •  W pełni izolowane komory wałka dzięki zastosowaniu dużej uszczelki szczotkowej
 •  Opatentowany wał rolety montowany na łożyskach kulkowych
 •  Pokrywa rewizyjna możliwa do zamontowania od dołu i od tyłu
Zobacz dodatkowe parametry

System PROtex

Skrzynki dostępne w 3 rozmiarach również w wersji z moskitierami, montaż rolet możliwy również po zamontowaniu rolety. Szeroka gama akcesoriów wykończeniowych oraz prowadnic. System dostępny jest również w wersji do renowacji i posiada certyfikat na rynek francuski. Wersja francuska posiada zaokrągloną wewnętrzną pokrywę czołową skrzynki. Potwierdzona szczelność w „klasie 3“.
System PROtex

Skrzynki do żaluzji fasadowych w systemie PROtex

Innowacyjne wykorzystanie elementów skrzynek roletowych PROtex w rozmiarze 5 idealnie nadaje się do zastosowania przy żaluzjach fasadowych. To rozwiązanie jest już dobrze znane w budynkach użyteczności publicznej i coraz częściej znajduje zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym oraz biurowym. Zaletą tego rozwiązania jest bardzo proste wykonanie skrzynek PROtex. Dodatkowo wykorzystanie kompatybilnych systemów Deceuninck pozwala na idealne dopasowanie żaluzji do okna, zintegrowanie wszystkich elementów i optymalny montaż.
Skrzynki do żaluzji fasadowych w systemie PROtex

Żaluzje fasadowe

W naszej ofercie dostępne są żaluzje fasadowe dla skrzynek w rozmiarze 5 w wariancie podtynkowym (do zabudowy) oraz standardowej skrzynce nadstawnej (bez zabudowy). Szerokości lameli do 80 mm.
Doskonała izolacja termiczna. Prowadnice żaluzji mogą być stosowane przy ścianach dwuwarstwowych. Aluminiowe elementy prowadzące lamele mogą być osadzone w szynie PVC.
Żaluzje fasadowe

Kolorystyka Deceuninck /

Kolor rolet wpływa na postrzeganie okien i design całego budynku

Deceuninck oferuje szeroki wachlarz możliwości doboru odpowiedniego barwienia żaluzji roletowych, tak aby każdy Klient mógł swobodnie dopasować ich kolor do wyglądu elewacji czy okien. Kolorystyka rolet jest taka sama jak dla profili Deceuninck (40 kolorów).

Trend Colors

Trend Colors to nowoczesne i jednocześnie wyprzedzające modę 4 kolory, o jednolitej strukturze powłoki malarskiej. Szarości i grafity doskonale sprawdzą się w nowoczesnym budownictwie.

Architecture Colors

Paleta 6 kolorów, dedykowana różnym architektonicznym rozwiązaniom. Okleiny Architecture Colors nadają powłoce wygląd aluminium i znajdują zastosowanie w budownictwie prywatnym i publicznym.

Standard Colors

Kolory standardowe obejmują okleiny cieszące się od lat największą popularnością. Eleganckie słoje drewna dostępne w różnych kolorach uzupełniają architekturę komercyjnych i prywatnych budynków.

Timeless Colors

Ponadczasowa paleta barw doskonale komponujących się ze wszystkimi typami budynków, zawiera 11 jednolitych kolorów od bieli i szarości, po czerwienie i błękity, z wyraźną strukturą drewna.

Traditional Colors

Traditional Colors to 12 oklein tradycyjnych, które doskonale imitują szlachetne gatunki drewna w ciepłych, naturalnych kolorach i oddają strukturę drewna.

Konfigurator koloru

Konfigurator koloru to narzędzie umożliwiające optyalny dobór barw. Przeslij zdjęcie swojego domu i zobacz, jak wybrany kolor okien będzie się komponował z dachem i elewacją budynku.

Wskazówki i porady

Porady dotyczące zakupu okien

Przeczytaj, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze okien i jakie parametry brać pod uwagę. Przygotowaliśmy zestawienie przydatnych informacji, które pomogą w optymalnym doborze produktów.

Porady dotyczące zakupu tarasów

Jak wybrać odpowiedni taras, jako o niego dbać i dlaczego nasze tarasy Twinson są przyjazne naturze? Wszystko to jest opisane w tej sekcji.