>

System przesuwny Legend Slide

Systemy przesuwne – komfort i design

Nowoczesny system przesuwny Legend Slide pozwala tworzyć stabilne i duże przeszklenia w miejscach, w których przestrzeń i światło odgrywają główną rolę. Smukły design inspirowany stylistyką systemów aluminiowych nie ogranicza jednak wyboru wielkości konstrukcji – można wybrać również duże powierzchnie szyby, które zapewnią najlepsze doświetlenie. Niezależnie od rozmiaru przeszkeń, zachowane zostaną doskonałe parametry energooszczędne i akustyczne.
 

Specyfikacja techniczna

Grubość szklenia do 54 mm
Technologia 5-komorowa
Dwa rodzaje jednostopowych listew przyszybowych – zaokrąglone i prostokątne
Bardzo dobre parametry termiczne – Uw nawet do 0,77 W/m²K
Wyjątkowo wąska przylga – tylko 9 mm – o smukłym, ostrym kształcie
Wysoka odporność na wiatr – nawet do klasy C3
Szeroka gama (50) kolorów i struktury powierzchni – gładkie, struktura drewna, matowe, metaliczne
Produkt w pełni możliwy do recyklingu
Charakterystyka techniczna:    Legend Slide
Głębokość zabudowy ramy:    149 mm
Głębokość zabudowy skrzydła:    76 mm
Typ skrzydła    Niezlicowany
Wysokość przylgi ramy:    25 mm
Szerokość przylgi ramy:    9 mm
Wysokość przylgi skrzydła:    25 mm
Szerokość przylgi skrzydła:    9 mm
Możliwa grubość szklenia w ramie:    12-67 mm
Możliwa grubość szklenia w skrzydle:    12-67 mm
Możliwość wklejania szyby    Opcjonalnie
Sposób uszczelnienia:    Uszczelka przylgi wewnętrznej w skrzydle + uszczelnienie zewnętrzne w ramie
Uw (W/m²K):    0,77*
Zobacz dodatkowe parametry
Specyfikacja techniczna

KOMFORT I FUNKCJONALNOŚĆ

System przesuwny Legend Slide umożliwia tworzenie solidnych i stabilnych konstrukcji o szerokości 4000 mm i wysokości 2350 mm. Możliwości, jakie oferuje, są imponujące. Duża powierzchnia szklenia i specjalistyczne okucia gwarantują prostą obsługę skrzydeł o wadze nawet do 150 kg – w dodatku bez straty na energooszczędności. Zastosowanie ciepłych pakietów 3-szybowych, profili głębokości zabudowy 149 mm (rama) i 76 mm (skrzydło) sprawia, że system Legend Slide osiąga bardzo dobry poziom izolacji termicznej Uw do 0,77 W/m²K.

DESIGN BEZ KOMPROMISÓW

System przesuwny Legend Slide został zaprojektowany z myślą o doskonałych parametrach użytkowych, ale zależało nam również na stworzeniu nowoczesnej linii, która pozwoli na wiele możliwości aranżacyjnych. Smukłe kształty, ostre krawędzie oraz listwa przyszybowa po stronie wewnętrznej wyznaczają nowe trendy w designie okien PVC.
Legend Slide jest w pełni kompatybilny z systemem okiennym i drzwiowym Elegant, a także współgra z nim stylistycznie. Szeroki wybór oklein pozwala dobrać odpowiednią kolorystykę okien do każdego rodzaju budynku i pomieszczenia – można wybierać spośród 50 produktów o różnych odcieniach i strukturze.

DESIGN BEZ KOMPROMISÓW

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

System Legend Slide osiąga bardzo dobry poziom izolacji termicznej Uw do 0,77 W/m²K. To efekt zastosowania wyjątkowego systemu uszczelnień, innowacyjnej konstrukcji profili oraz specjalnych, bardzo grubych pakietów szybowych – do 54 mm, o najwyższych parametrach termoizolacyjnych. Inne okna można dopasować z kompatybilnego systemu Elegant, osiagając w efektywny sposób standardy domu pasywnego.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwo to priorytet. Projektując system Legend Slide, zadbaliśmy także o wysoką ochronę przed włamaniem. Zastosowaliśmy specjalistyczne konstrukcje profili PVC i wzmocnienia stalowe oraz system ryglowania elementów poziomych i pionowych. Opcjonalnie można zastosować profesjonalne, antywłamaniowe okucia i elementy elektroniczne oraz laminowane szyby podnoszące poziom ochrony.

KOMFORT AKUSTYCZNY

Szerokie 3-szybowe przeszklenia dostępne w systemie Legend Slide zapewnią izolację cieplną oraz doskonałą izolację akustyczną.

KOMFORT AKUSTYCZNY

System kolorów Deceuninck /

Rozwiązania dla każdego stylu

W zakresie dostępnych kolorów system drzwi podnoszono-przesuwnych również zaskoczy niejednego Klienta. W palecie oferowanych kolorów jest aktualnie 150 różnorodnych folii. Dominujące dziś szarości i brązy zostały w ostatnim czasie wzbogacone o wiele innych kolorów, do niedawna w ogóle na polskim rynku niespotykanych. Pojawiły się także w palecie folie o ciekawych, nowych strukturach, mniej lub bardziej przypominających naturalne drewno, a nawet skórę.

Drzwi przesuwne na taras Deceuninck

Drzwi przesuwne tarasowe wyróżniają się szerokimi szybami, dzięki czemu rozświetlają przestrzeń i zapewniają dużo naturalnego światła. Umożliwiają płynne i ciche otwieranie Poza tym są gwarancją izolacji termicznej oraz akustycznej. Do wyboru są różne rozmiary przeszkleń.
Drzwi przesuwne na taras to wygoda użytkowania oraz efektowna stylistyka. Ich nowoczesny wygląd sprawia, że dają wiele różnych możliwość aranżacji. Drzwi przesuwne świetnie wpisują się w klimat różnych pomieszczeń.
 

Trend Colors

Trend Colors to nowoczesne i jednocześnie wyprzedzające modę 4 kolory, o jednolitej strukturze powłoki malarskiej. Szarości i grafity doskonale sprawdzą się w nowoczesnym budownictwie.

Architecture Colors

Paleta 6 kolorów, dedykowana różnym architektonicznym rozwiązaniom. Okleiny Architecture Colors nadają powłoce wygląd aluminium i znajdują zastosowanie w budownictwie prywatnym i publicznym.

Standard Colors

Kolory standardowe obejmują okleiny cieszące się od lat największą popularnością. Eleganckie słoje drewna dostępne w różnych kolorach uzupełniają architekturę komercyjnych i prywatnych budynków.

Timeless Colors

Ponadczasowa paleta barw doskonale komponujących się ze wszystkimi typami budynków, zawiera 11 jednolitych kolorów od bieli i szarości, po czerwienie i błękity, z wyraźną strukturą drewna.

Traditional Colors

Traditional Colors to 12 oklein tradycyjnych, które doskonale imitują szlachetne gatunki drewna w ciepłych, naturalnych kolorach i oddają strukturę drewna.

Konfigurator koloru

Konfigurator koloru to narzędzie umożliwiające optyalny dobór barw. Przeslij zdjęcie swojego domu i zobacz, jak wybrany kolor okien będzie się komponował z dachem i elewacją budynku.

Do pobrania

Wskazówki i porady

Porady dotyczące zakupu okien

Przeczytaj, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze okien i jakie parametry brać pod uwagę. Przygotowaliśmy zestawienie przydatnych informacji, które pomogą w optymalnym doborze produktów.

Porady dotyczące zakupu tarasów

Jak wybrać odpowiedni taras, jako o niego dbać i dlaczego nasze tarasy Twinson są przyjazne naturze? Wszystko to jest opisane w tej sekcji.