>

Systemy przesuwne

Systemy przesuwne – komfort i design

Nowoczesny system przesuwny Legend Slide pozwala tworzyć stabilne i duże przeszklenia w miejscach, w których przestrzeń i światło odgrywają główną rolę. Smukły design inspirowany stylistyką systemów aluminiowych nie ogranicza jednak wyboru wielkości konstrukcji – można wybrać również duże powierzchnie szyby, które zapewnią najlepsze doświetlenie. Niezależnie od rozmiaru przeszkeń, zachowane zostaną doskonałe parametry energooszczędne i akustyczne.
 

Specyfikacja techniczna

Grubość szklenia do 54 mm
Technologia 5-komorowa
Dwa rodzaje jednostopowych listew przyszybowych – zaokrąglone i prostokątne
Bardzo dobre parametry termiczne – Uw nawet do 0,77 W/m²K
Wyjątkowo wąska przylga – tylko 9 mm – o smukłym, ostrym kształcie
Wysoka odporność na wiatr – nawet do klasy C3
Szeroka gama (50) kolorów i struktury powierzchni – gładkie, struktura drewna, matowe, metaliczne
Produkt w pełni możliwy do recyklingu
Charakterystyka techniczna:    Legend Slide
Głębokość zabudowy ramy:    149 mm
Głębokość zabudowy skrzydła:    76 mm
Typ skrzydła    Niezlicowany
Wysokość przylgi ramy:    25 mm
Szerokość przylgi ramy:    9 mm
Wysokość przylgi skrzydła:    25 mm
Szerokość przylgi skrzydła:    9 mm
Możliwa grubość szklenia w ramie:    12-67 mm
Możliwa grubość szklenia w skrzydle:    12-67 mm
Możliwość wklejania szyby    Opcjonalnie
Sposób uszczelnienia:    Uszczelka przylgi wewnętrznej w skrzydle + uszczelnienie zewnętrzne w ramie
Uw (W/m²K):    0,77*
Zobacz dodatkowe parametry
Specyfikacja techniczna

KOMFORT I FUNKCJONALNOŚĆ

System przesuwny Legend Slide umożliwia tworzenie solidnych i stabilnych konstrukcji o szerokości 4000 mm i wysokości 2350 mm. Możliwości, jakie oferuje, są imponujące. Duża powierzchnia szklenia i specjalistyczne okucia gwarantują prostą obsługę skrzydeł o wadze nawet do 150 kg – w dodatku bez straty na energooszczędności. Zastosowanie ciepłych pakietów 3-szybowych, profili głębokości zabudowy 149 mm (rama) i 76 mm (skrzydło) sprawia, że system Legend Slide osiąga bardzo dobry poziom izolacji termicznej Uw do 0,77 W/m²K.

DESIGN BEZ KOMPROMISÓW

System przesuwny Legend Slide został zaprojektowany z myślą o doskonałych parametrach użytkowych, ale zależało nam również na stworzeniu nowoczesnej linii, która pozwoli na wiele możliwości aranżacyjnych. Smukłe kształty, ostre krawędzie oraz listwa przyszybowa po stronie wewnętrznej wyznaczają nowe trendy w designie okien PVC.
Legend Slide jest w pełni kompatybilny z systemem okiennym i drzwiowym Elegant, a także współgra z nim stylistycznie. Szeroki wybór oklein pozwala dobrać odpowiednią kolorystykę okien do każdego rodzaju budynku i pomieszczenia – można wybierać spośród 50 produktów o różnych odcieniach i strukturze.

DESIGN BEZ KOMPROMISÓW

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

System Legend Slide osiąga bardzo dobry poziom izolacji termicznej Uw do 0,77 W/m²K. To efekt zastosowania wyjątkowego systemu uszczelnień, innowacyjnej konstrukcji profili oraz specjalnych, bardzo grubych pakietów szybowych – do 54 mm, o najwyższych parametrach termoizolacyjnych. Inne okna można dopasować z kompatybilnego systemu Elegant, osiagając w efektywny sposób standardy domu pasywnego.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwo to priorytet. Projektując system Legend Slide, zadbaliśmy także o wysoką ochronę przed włamaniem. Zastosowaliśmy specjalistyczne konstrukcje profili PVC i wzmocnienia stalowe oraz system ryglowania elementów poziomych i pionowych. Opcjonalnie można zastosować profesjonalne, antywłamaniowe okucia i elementy elektroniczne oraz laminowane szyby podnoszące poziom ochrony.

KOMFORT AKUSTYCZNY

Szerokie 3-szybowe przeszklenia dostępne w systemie Legend Slide zapewnią izolację cieplną oraz doskonałą izolację akustyczną.

KOMFORT AKUSTYCZNY

System kolorów Deceuninck /

Rozwiązania dla każdego stylu

W zakresie dostępnych kolorów system drzwi podnoszono-przesuwnych również zaskoczy niejednego Klienta. W palecie oferowanych kolorów jest aktualnie 150 różnorodnych folii. Dominujące dziś szarości i brązy zostały w ostatnim czasie wzbogacone o wiele innych kolorów, do niedawna w ogóle na polskim rynku niespotykanych. Pojawiły się także w palecie folie o ciekawych, nowych strukturach, mniej lub bardziej przypominających naturalne drewno, a nawet skórę.

Trend Colors

Trend Colors to nowoczesne i jednocześnie wyprzedzające modę 4 kolory, o jednolitej strukturze powłoki malarskiej. Szarości i grafity doskonale sprawdzą się w nowoczesnym budownictwie.

Architecture Colors

Paleta 6 kolorów, dedykowana różnym architektonicznym rozwiązaniom. Okleiny Architecture Colors nadają powłoce wygląd aluminium i znajdują zastosowanie w budownictwie prywatnym i publicznym.

Standard Colors

Kolory standardowe obejmują okleiny cieszące się od lat największą popularnością. Eleganckie słoje drewna dostępne w różnych kolorach uzupełniają architekturę komercyjnych i prywatnych budynków.

Timeless Colors

Ponadczasowa paleta barw doskonale komponujących się ze wszystkimi typami budynków, zawiera 11 jednolitych kolorów od bieli i szarości, po czerwienie i błękity, z wyraźną strukturą drewna.

Traditional Colors

Traditional Colors to 12 oklein tradycyjnych, które doskonale imitują szlachetne gatunki drewna w ciepłych, naturalnych kolorach i oddają strukturę drewna.

Konfigurator koloru

Konfigurator koloru to narzędzie umożliwiające optyalny dobór barw. Przeslij zdjęcie swojego domu i zobacz, jak wybrany kolor okien będzie się komponował z dachem i elewacją budynku.

Wskazówki i porady

Porady dotyczące zakupu okien

Przeczytaj, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze okien i jakie parametry brać pod uwagę. Przygotowaliśmy zestawienie przydatnych informacji, które pomogą w optymalnym doborze produktów.

Porady dotyczące zakupu tarasów

Jak wybrać odpowiedni taras, jako o niego dbać i dlaczego nasze tarasy Twinson są przyjazne naturze? Wszystko to jest opisane w tej sekcji.