>

Systemy podnoszono-przesuwne HST

Systemy podnoszono-przesuwne – komfort i design


Drzwi podnoszono-przesuwne Deceuninck są bardzo komfortowe w użytkowaniu i pozwolą wpuścić do wnętrza dużo światła. Oferowane  oferowane są w standardzie na skrzydle o wysokości przekroju 100mm. Dla wszystkich jednak, którzy preferują rozwiązania bardziej nowoczesne, dostępne są także nowe profile dla zabudowy stałego przeszklenia o wysokości przekroju 45mm. Wąski przekrój zwiększa dopływ światła przez stałe przeszklenie drzwi o co najmniej 10%, co ma znaczący wpływ na doświetlenie wnętrza i nowoczesny wygląd ramy okiennej. Dzięki zmianie wysokości profilu, nawet bardzo duże okno uzyskuje delikatniejszy wygląd, a jego konstrukcja nie przytłacza wnętrza.

Drzwi podnoszono-przesuwne HST – spersonalizowane rozwiązania

Zobacz drzwi podnoszono-przesuwne dostępne w naszej ofercie – postaw na komfort, nowoczesny design, duży wybór kolorów, solidne wykonanie oraz bezpieczeństwo. Systemy oferowane przez Deceuninck pozwalają tworzyć dowolne konstrukcje przesuwające się płynnie i bezproblemowo. Wykonujemy drzwi przesuwne HST 2-, 3- lub 4-skrzydłowe.

Specyfikacja techniczna

 •  Technologia 5-komorowa
 •  Głębokość zabudowy 175 mm
 •  Głębokość skrzydła 76 mm
 •  Możliwość szklenia do 52 mm
 •  Doskonała termoizolacja Uf = 1,3 W/m2K
 •  Dedykowany słupek do skrzydła
 •  System specjalnych uszczelek poprawiających termoizolację
 •  Dodatkowa uszczelka w przestrzeni podszybowej dla poprawy parametrów termicznych
 •  Pełna szczelność na wiatr i wodę opadową (nawet do kl. 9A)
 •  Możliwość tworzenia konstrukcji o zwiększonej odporności na włamanie (w kl. RC2)
 •  Możliwość stosowania niskiej (poniżej 20 mm) wysokości progu, dostosowanej dla osób niepełnosprawnych
 •  Stabilna konstrukcja dzięki stalowym wzmocnieniom w ramie i skrzydle
 •  Możliwość wykonania dużych konstrukcji
 •  Dla schematu A - biały (lub z nakładkami alu) / kolor:
 •  Max wysokość elementów do 2,6m / 2,5m
 •  Max szerokość elementów do 6,5m / 5,0m
 •  Max powierzchnia do 14,0m2 / 12,5m2
 •  Optymalny proces fabrykacji (wrolowane i zgrzewalne uszczelki, ok. 30 elementów składowych)
 •  Komfort użytkowania – nie wymaga dużej siły do obsługi, możliwość montażu specjalnych   mechanizmów ułatwiających zamykanie tzw. „comfort close”
Zobacz dodatkowe parametry
Specyfikacja techniczna

Bezpieczeństwo i komfort ponad wszystko

Systemy podnoszono-przesuwne Deceuninck to możliwość tworzenia ogromnych konstrukcji (z maksymalnym skrzydłem o szerokości 650 cm i wadze 250 kg), przesuwających się bez żadnego wysiłku. W czasie obrotu klamki skrzydła unoszą się nad ościeżnicę i dopiero wtedy możliwe jest ich przesuwanie – dzięki temu drzwi są niezwykle odporne na włamanie (przesunięcie opuszczonego skrzydła jest praktycznie niemożliwe). Można je również dodatkowo wyposażyć w napęd elektryczny sterowany pilotem, co daje wygodę i wyjątkowy komfort użytkowania.
 
Konstrukcje mogą być wykonane jako 2-, 3- (ruchome jest jedno skrzydło) lub 4-skrzydłowe (dwa skrzydła ruchome). Budowa profili pozwala na niemal całkowite wpuszczenie ościeżnicy w posadzkę, a aluminiowe nakładki chronią próg i ułatwiają przejazd przez drzwi np. wózkiem inwalidzkim.

Wąski profil do zabudowy stałego przeszklenia

Drzwi podnoszono-przesuwne Deceuninck oferowane są w standardzie na skrzydle o wysokości przekroju 100 mm. Dla wszystkich jednak, którzy preferują rozwiązania bardziej nowoczesne, dostępne są także nowe profile dla zabudowy stałego przeszklenia o wysokości przekroju 45 mm. Wąski przekrój zwiększa dopływ światła przez stałe przeszklenie drzwi o co najmniej 10%, co ma znaczący wpływ na doświetlenie wnętrza i nowoczesny wygląd ramy okiennej. Dzięki zmianie wysokości profilu, nawet bardzo duże okno uzyskuje delikatniejszy wygląd, a jego konstrukcja nie przytłacza wnętrza.
 

Wąski profil do zabudowy stałego przeszklenia

Nowoczesny design z nakładkami aluminiowymi

Zmiana wyglądu profilu – koloru czy struktury - przy jednoczesnym zachowaniu parametrów konstrukcyjnych jak dla profili w kolorze białym, możliwa jest właśnie dzięki nakładkom aluminiowym. Nakładki umożliwiają z jednej strony nadanie ramie nowoczesnego industrialnego charakteru, z drugiej jednak pozwalają na zmianę jej struktury na bardziej naturalną, przypominającą drewno. Dodatkowo nakładki są bardzo szybkie i proste w montażu. System nakładek aluminiowych do drzwi podnoszono-przesuwnych składa się zaledwie z czterech profili, dlatego ich magazynowanie jest również niezwykle proste. Jak widać Deceuninck oferuje rozwiązanie, które jest jednocześnie ekonomiczne i atrakcyjne.

Nowoczesny design z nakładkami aluminiowymi

Kompatybilność z innymi systemami

Drzwi podnoszono-przesuwne Deceuninck pasują do wszystkich systemów profili okiennych firmy. Można je z powodzeniem stosować do każdego rodzaju budynku, pasują idealnie do rozwiązań budownictwa jednorodzinnego, jak również komercyjnego. Możliwość dopasowania skrzydła do szerokości 6,5 metra, daje praktycznie nieograniczone możliwości zastosowań. Dodatkowo system jest kompatybilny z system roletowym PROtex, oferowanym przez firmę Deceuninck oraz idealnie pasuje do kompozytowych rozwiązań przeznaczonych na tarasy, elewacje i ogrodzenia – systemu Twinson. Dopasowanie systemów w zakresie kolorystyki i struktury to niewątpliwie rzadkość na naszym rynku i wielkie pole do popisu aranżacyjnego dla właścicieli budynków i architektów.

Progi bez barier przystosowane dla osób niepełnosprawnych

Przygotowując się do wprowadzenia nowej wąskiej ramy Deceuninck opracował także nową wersję progu dla drzwi podnoszono-przesuwnych. Ma on wysokość całkowitą 25 mm i może być instalowany na istniejących wylewkach, co pozwala na wprowadzenie rozwiązań dla osób niepełnosprawnych. Skrzydła o dużym ciężarze opierają się bezpośrednio o podłogę dzięki mocnej konstrukcji progu. Dodatkowa stabilność konstrukcji zapewniana jest poprzez możliwość montażu progu do podłogi przez przekładkę termiczną progu. W celu ułatwienia montażu progu, jest on wykonany z kilku części i instalowany przez kanały śrubowe wykonane w elementach aluminiowych progu. Zintegrowany okapnik gwarantuje estetyczne połączenie z tarasem.

Progi bez barier przystosowane dla osób niepełnosprawnych

System kolorów Deceuninck /

Rozwiązania dla każdego stylu

W zakresie dostępnych kolorów system drzwi podnoszono-przesuwnych również zaskoczy niejednego Klienta. W palecie oferowanych kolorów jest aktualnie 150 różnorodnych folii. Dominujące dziś szarości i brązy zostały w ostatnim czasie wzbogacone o wiele innych kolorów, do niedawna w ogóle na polskim rynku niespotykanych. Pojawiły się także w palecie folie o ciekawych, nowych strukturach, mniej lub bardziej przypominających naturalne drewno, a nawet skórę.

System drzwi przesuwnych tarasowych wyróżnia się nowoczesnym designem i wysoką funkcjonalnością. Ich zaletą są ogromne przeszklenia i oszczędność miejsca. Drzwi podnoszono-przesuwne nie potrzebują dodatkowej przestrzeni na otwieranie. Będą znakomitym rozwiązaniem m.in. jako wygodne wyjście na taras. Nie tylko podwyższają izolację cieplną, ale także oświetlają wnętrza i są ich ozdobą oraz wizytówką.
 

Trend Colors

Trend Colors to nowoczesne i jednocześnie wyprzedzające modę 4 kolory, o jednolitej strukturze powłoki malarskiej. Szarości i grafity doskonale sprawdzą się w nowoczesnym budownictwie.

Architecture Colors

Paleta 6 kolorów, dedykowana różnym architektonicznym rozwiązaniom. Okleiny Architecture Colors nadają powłoce wygląd aluminium i znajdują zastosowanie w budownictwie prywatnym i publicznym.

Standard Colors

Kolory standardowe obejmują okleiny cieszące się od lat największą popularnością. Eleganckie słoje drewna dostępne w różnych kolorach uzupełniają architekturę komercyjnych i prywatnych budynków.

Timeless Colors

Ponadczasowa paleta barw doskonale komponujących się ze wszystkimi typami budynków, zawiera 11 jednolitych kolorów od bieli i szarości, po czerwienie i błękity, z wyraźną strukturą drewna.

Traditional Colors

Traditional Colors to 12 oklein tradycyjnych, które doskonale imitują szlachetne gatunki drewna w ciepłych, naturalnych kolorach i oddają strukturę drewna.

Konfigurator koloru

Konfigurator koloru to narzędzie umożliwiające optyalny dobór barw. Przeslij zdjęcie swojego domu i zobacz, jak wybrany kolor okien będzie się komponował z dachem i elewacją budynku.

Do pobrania

Wskazówki i porady

Porady dotyczące zakupu okien

Przeczytaj, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze okien i jakie parametry brać pod uwagę. Przygotowaliśmy zestawienie przydatnych informacji, które pomogą w optymalnym doborze produktów.

Porady dotyczące zakupu tarasów

Jak wybrać odpowiedni taras, jako o niego dbać i dlaczego nasze tarasy Twinson są przyjazne naturze? Wszystko to jest opisane w tej sekcji.