Recykling PVC

Zrównoważone wykorzystanie surowców naturalnych w naszej branży, to między innymi wtórne przetworzenie i wykorzystanie PVC. Jest to istotne z kilku powodów. Przede wszystkim nie zaśmiecamy środowiska odpadami, po drugie ograniczamy zużycie pierwotnych surowców, a po trzecie wtórne przetworzenie PVC generujemy ponad 15 razy mniej gazów cieplarnianych do atmosfery niż jego wytworzenie.

Ważne informacje

  • Przy produkcji jednej tony PVC wytwarzane są dwie tony CO2, podczas gdy przy produkcji tony PVC pochodzącego z recyklingu powstaje tylko około 135 kg CO2.
  • Każda tona PVC produkowana z materiałów pochodzących z recyklingu, oznacza oszczędności rzędu 2 ton CO2 w naszej atmosferze.
  • Profile PCV mogą być poddawane recyklingowi do dwudziestu razy, bez pogorszenia jakości i właściwości materiału.
  • Okna Deceuninck w 100% nadają się do recyklingu.
  • EcoPowerCore – najwyższa, przyjazna dla środowiska, jakość PVC

Recykling okien PVC

  1. Stare okna i materiał PVC gromadzone są przez producentów i usługodawców we współpracy z Rewindo GmbH – firmą zajmującą się recyklingiem i przetwarzaniem granulat.
  2. Stare okna są sortowane maszynowo i krojone w niszczarkach, a następnie przetwarzane do postaci granulatu. W końcowej fazie przetwarzania przechodzą przez różne procesy rozdzielania i oczyszczania, które zwiększają jakość recyklingu.
  3. Materiał PVC może być poddawany recyklingowi do dwudziestu razy! Profile PVC pochodzące ze starych okien mogą być poddane recyklingowi do dwudziestu razy, bez istotnego wpływu na jakość i odporność na warunki atmosferyczne.

Proces recyklingu profili z tworzyw sztucznych

Jako inicjator stowarzyszenia Rewindo GmbH, Deceuninck jest aktywnie zaangażowany w promowanie recyklingu okien PVC i chce zwiększać udziały recyklingu w sektorze budowlanym oraz promować odpowiedzialne wykorzystanie PVC. Oprócz tego produkuje wyłącznie profile ze stabilizatorami bezołowiowymi.​