>

Spotkanie z architektami z cyklu „Natura i technologia”

Spotkaniem 8 czerwca 2017 roku w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku nasza firma zainaugurowała cykl konferencji dla architektów zainteresowanych tematem budownictwa energooszczędnego i zrównoważonego. Myślą przewodnią cyklu spotkań jest połączenie natury i technologii, które odnajdujemy aktualnie w nowoczesnym budownictwie, ale także w dedykowanych mu produktach, między innymi w oferowanym przez Inoutic systemie Twinson.


 
System ten jest w związku z tym nieco szerzej omawiany na spotkaniach z architektami. Nie pozostaje on jednak głównym punktem programu. Głównym tematem konferencji są wyzwania, jakim obecnie muszą stawić czoła architekci, szczególnie w obszarze fizyki budowli i energooszczędności. Goście konferencji wysłuchali wykładu Krzysztofa Milczarka pt. „Fizyka budowli. Co architekt wiedzieć powinien w czasach budownictwa energooszczędnego”. Wystąpienie poruszało kwestię pogodzenia architektonicznych koncepcji z rosnącymi wymogami oszczędzania energii, takimi jak choćby wskaźniki emisji ciepła, które w najbliższych latach mają ulec kolejnemu zaostrzeniu.


 
Uczestnicy spotkania mieli tez okazje poznać Pana Zbigniewa Kowalewskiego, jednego z projektantów Muzeum II Wojny Światowej z pracowni A-Plan Bis. Przed prelekcją poświęconą pracom nad projektem, goście wzięli udział w wycieczce po tych częściach muzeum, które nie zostały jeszcze udostępnione zwiedzającym i dowiedzieli się, jak powstawała koncepcja tak unikatowej budowli.