>

Co nowego w Norymberdze?

Tegoroczna edycja targów Fensterbau Frontale stała pod znakiem kilku interesujących innowacji. Największe zainteresowanie zwiedzających wzbudziła nowa konstrukcja okna Eforte Fusion, łącząca w sobie trzy materiały - PVC, drewno i aluminium, oraz wzmocniony włóknem szklanym, dostępny w kilku wzorach i kolorach panel drzwi frontowych Rovex. Wiele emocji budziły trzy modele okna Preforte (modele różniły się wyglądem skrzydła), których design poddany został ocenie gości. Każdy odwiedzający stoisko mógł oddać głos na model, który najbardziej przypadł mu do gustu. Eforte Fusion - innowacyjny system konstrukcji okiennych, który zachwycał gości targowych pomysłem i rozwiązaniem konstrukcyjnym. Eforte Fusion składa się z okna PVC opartego na profilu Eforte, na które od środka montowana jest specjalna nakładka drewniana z opcjonalną nakładką aluminiową na zewnątrz. Bez dodatkowych elementów izolacyjnych, system osiąga optymalny poziom Uf = 0,95 W/m²K. Wartość Uw na poziomie 0,75 W/m²K można osiągnąć stosując potrójne szyby.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest nowa wąska rama, wysokość 45 cm, do stałego przeszklenia do drzwi podnoszono-przesuwnych HST. Węższa rama pozwoliła na zwiększenie dostępu światła o 10%, zyskała również delikatniejszy i bardziej nowoczesny wygląd. Drzwi podnoszono-przesuwne ze skrzydłem o głębokości 76 mm i współczynnikiem przenikalności cieplnej Uf  = 1.3 W/m2K, już dziś wyznaczają nowe standardy na rynku. Przypomnijmy, że od 2015 roku, nasze drzwi HST dostarczane są w formie praktycznego zestawu montażowego do szybkiej instalacji.

Kolejną atrakcję targów stanowiły frontowe drzwi panelowe, wykonane z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym. Profil skrzydła Rovex z włókna szklanego jest pokryty obustronnie blachą stalową, wewnątrz wypełnioną poliuretanem. Panele drzwiowe są montowane na ramie drzwiowej Arcade lub Prestige. Pozwala to na zaproponowanie klientom oryginalnego rozwiązania o bardzo dobrych właściwościach mechanicznych i termicznych. Rama jest niezwykle odporna na odkształcenia i zachowuje swoje właściwości nawet przy dużych różnicach temperatur. Dodatkowo, całość jest do 20 kg lżejsza niż inne drzwi tego typu o standardowych rozmiarach. Drzwi frontowe Rovex są także bardzo energooszczędne. Współczynnik Ud wynosi mniej niż 0.8 W/m²K (spełnia standardy przewidziane dla domów pasywnych) przy panelach o grubości 72mm. Inoutic przyjął tutaj całkowicie nowe podejście sprzedażowe, ponieważ skrzydło z panelem jest sprzedawane jako całość.Wszystkie te produkty można było podziwiać na naszym dwuczęściowym stoisku, które niewątpliwie wyróżniało się swoją nowoczesną i niezwykle lekką konstrukcją. W projekcie nawiązano do symboliki logo Inoutic – z charakterystycznych sześcianów utworzono przepiękne mozaiki, które doskonale prezentowały się na dużej, bo o 1/3 większej niż w poprzednich latach, powierzchni stoiska. Klienci byli pod wrażeniem zaproponowanego połączenia innowacyjnych rozwiązań, takich jak elektroniczne monitory dotykowe wykorzystywane do prezentacji informacji o produktach, z ponadczasową kolorystyką stoiska i nienachalnym sposobem eksponowania produktów. Odbywająca się w Norymberdze co dwa lata najważniejsza impreza branży stolarki okiennej i drzwiowej, była także okazją do świętowania wspólnie z klientami 60. rocznicy Inoutic na rynku.