>

Nowe inwestycje w USA

Nowe inwestycje w USA

Właśnie ruszyła budowa nowej fabryki Deceuninck w Reno w stanie Nevada. W ramach wartej 20 mln dolarów inwestycji powstanie nowoczesny zakład produkcyjny o powierzchni 50 000 m2. Oddanie obiektu do użytkowania zostało zaplanowane na drugi kwartał 2016 roku. Docelowe możliwości produkcyjne nowej fabryki to 24 linii do ekstruzji profili okiennych PVC.

Projekt nowej fabryki Deceuninck w Reno, w stanie Nevada.

Nowy obiekt będzie drugim zakładem produkcyjnym należącym do Grupy Deceuninck w USA i znacznie zwiększy zdolności produkcyjne spółki na stale rosnącym rynku amerykańskim. Oprócz nowoczesnych linii do ekstruzji, fabryka będzie posiadała magazyn oraz połączenia kolejowe i autostradowe z główną siedzibą firmy w Monroe w stanie Ohio.

Budowa nowej fabryki jest konsekwencją realizacji strategii Grupy Deceuninck. Jej celem jest zapewnienie klientom najnowocześniejszych rozwiązań produktowych i perfekcyjnie dostosowanego serwisu. To także odpowiedź na potrzeby amerykańskiego rynku. Na przestrzeni lat nasza sprzedaż w USA bardzo wzrosła, potrzebujemy więc znacznie większych mocy produkcyjnych – podsumował Tom Debusschere, CEO Grupy Deceuninck.

Grupa Deceuninck jest drugim, pod względem wolumenu produkcji, dostawcą tworzywowych systemów okiennych w Europie. W Centralnej i Wschodniej Europie firma obecna jest pod marką Inoutic i oferuje systemy profili PVC do produkcji stolarki otworowej oraz systemy tarasowe i elewacyjne. Posiada zakłady produkcyjne pod Poznaniem oraz w niemieckim Bogen, skąd produkty Inoutic trafiają na pozostałe rynki europejskie.