Industry Digest - Luty

Nasz lutowy przegląd aktualności branżowych przeniesie Cię do pierwszej edycji BAU w wersji Online. Przedstawiamy również nowe narzędzie do odkrywania świata nowoczesnych okien i zapraszamy do zapoznania się z planem recyklingu szkła w Holandii oraz nowymi przepisami dotyczącymi zamówień publicznych w Czechach. Tymczasem we Francji nowa wieża Saint-Gobain jako pierwsza otrzymała cztery najważniejsze międzynarodowe certyfikaty środowiskowe, co czyni ją najlepszym przykładem zrównoważonego rozwoju w budownictwie.

BAU to najważniejsze na świecie targi architektury, materiałów i systemów. Organizatorzy zostali zmuszeni do zorganizowania w tym roku cyfrowej edycji. Targi BAU Online odbywały się od 13 do 15 stycznia 2021 r. Na wypadek, gdybyście go przegapili - przypominamy najważniejsze wydarzenia z tych targów: tutaj (po niemiecku) 

A skoro mowa o cyfryzacji: Niemieckie Stowarzyszenie Okien i Fasad (Verband Fenster + Fassade, VFF) oraz Stowarzyszenie na rzecz Jakości Okien, Fasad i Drzwi (Gütegemeinschaft Fenster, Fassaden und Haustüren) uruchomiły nową, interesującą stronę internetową, która zawiera porady i informacje na temat nowoczesnych rozwiązań. Przeczytaj więcej tutaj (w języku niemieckim).

Najważniejsze informacje o BAU Online 2021     Nowe narzędzie do cyfrowej wizualizacji szkła

Recykling szkła w HolandiiKolejną ekscytującą innowacją w branży okiennej jest cyfrowy wizualizator szkła firmy arcon, który pozwala architektom i projektantom budynków uzyskać pierwsze wrażenie optycznego efektu powłok szklanych. Przeczytaj całą historię tutaj (w języku niemieckim).

Wspaniała wiadomość z holenderskiego przemysłu szklarskiego, gdzie wprowadzono projekt „Vlakglas Recycling Nederland”, ambitny plan recyklingu zużytego szkła. Czytaj dalej tutaj (po niemiecku).

W Czechach 1 stycznia weszła w życie nowelizacja ustawy o zamówieniach publicznych, która wprowadza nowe zasady przetargów przy udzielaniu zamówień publicznych. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj (po czesku).

Recykling szkła w Holandii

 

Najbardziej przyjazny dla środowiska wieżowiec we FrancjiDwa lata po uruchomieniu planu francuskiej inicjatywy współwłasności, która wspiera renowację zdegradowanych budynków mieszkalnych, okazuje się on dużym sukcesem. W 2021 roku rząd francuski podwoi na ten cel środki. Przeczytaj więcej tutaj (w języku francuskim).

Paryski Tour Saint-Gobain, który został ukończony na początku 2020 roku, uzyskał cztery najważniejsze międzynarodowe certyfikaty środowiskowe. Wieża jest pierwszym i jak dotąd jedynym wieżowcem we Francji, który to osiągnął. Przeczytaj więcej tutaj (po francusku).

Trójkątne, okrągłe, trapezowe… Chociaż większość okien PCV ma kształt prostokątny, istnieje wiele innych możliwości. Francuski związek producentów stolarki (Union des Fabricants de Menuiseries, UFME) przyjrzał się bliżej możliwym rozwiązanim (w języku francuskim).

Podwojone wydatki na Francuski Planu Renowacji     Wieża Saint-Gobain z najwyższymi certyfikatami środowiskowymi