Industry Digest – styczeń

W naszym comiesięcznym przeglądzie wiadomości z branży przyglądniemy się bliżej bezpieczeństwu w domu i na budowie, konserwacji zabytków architektury, dotacjom na renowacje i remonty, Poniżej znajdziecie wprowadzenia do artykułów na te tematy.

Władze Madrytu, stolicy Hiszpanii, inwestują w konserwację nowoczesnej architektury. Wydział do spraw dziedzictwa kulturowego opublikował listę 10 słynnych budynków pochodzących z XX wieku, którym zostanie przyznana najwyższa klasa ochrony. Przeczytaj cały artykuł (w języku hiszpańskim) tutaj.

Tymczasem rząd Flandrii, jednego z regionów belgijskich, zapowiedział podwojenie dotacji na renowacje i remonty z zastosowaniem wysokowydajnego szkła oraz izolację elewacji budynków. Wyremontowane w ten sposób budynki mają do 2050 roku osiągnąć taki sam poziom efektywności energetycznej, co nowe domy. Przeczytaj cały artykuł (w języku niderlandzkim) tutaj.

In Belgien hat die lokale Regierung angekündigt, dass die Zuschüsse für Hochleistungsglas und Wärmedämmung der Wände verdoppelt werden. Das Ziel ist bis 2050, für renovierte Gebäude dieselbe Energieperformance wie für Neubau zu erzielen. Lesen Sie den gesamten Artikel (auf Niederländisch) hier

 modern-architecture.jpgsustainable-renovation.jpg

Zapewnij bezpieczeństwo swojemu domowi i placowi budow


Czy podczas ciemnych miesięcy zimowych Twoja budowa lub nieruchomość jest na pewno w 100% bezpieczna? Aby dowiedzieć się, jak zabezpieczyć swój teren przed niepożądanymi gośćmi, zapoznaj się z radami, jak zwiększyć bezpieczeństwo, opracowanymi przez magazyn Bouwmagazine (w języku niderlandzkim).

Jakieś 2 na 3 włamania do domów są dokonywane przez okna. Czy wiesz, że rolety okienne mogą uniemożliwić włamywaczom wejście do Twojego domu? Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. (w języku niderlandzkim)
 


safe-construction.jpgroller-blinds.jpg